27 września 2022

SimRacingPoland SRPPC

Świat wyścigów w Twoim domu

O nas

Powstanie Ligi

    Prawdę mówiąc, nie wiadomo do końca kiedy się to zaczęło. Każdy z Nas gdzieś przez mgłę może opisać swoje początki w naszej obecnej Społeczności. Pewne jest to że kilkoro z nas szukało rozrywki i możliwości na ściganie się z innymi rywalami. Pierwszym który zwrócił uwagę na grupę Facebookową kierowcy Kornela “Kolo” Króla – Project Cars 2 Polska, która organizowała Fun Race na platformie Project Cars 2, był Krzysztof “Oldracer” Mijas. Rozesłał on informację po swoich znajomych, a oni do swoich i tak łańcuszek szczęścia zebrał nas wszystkich w jednym miejscu na późniejszym kanale Discorda Sim Racing Poland PC. Po przejechaniu kilku Fun Race’ów zaczęło nas kusić pragnienie rozwoju na większą skalę, no bo ile można jeździć bez większego celu? Wiadomo że solą wyścigów jest wygrywanie i zdobywanie jak największej liczby punktów. Tego drugiego zaczęło nam coraz bardziej brakować. Jako pasjonaci simracingu zaczęliśmy się zastanawiać nad lepszym sformalizowaniem naszych poczynań. Zrobiliśmy burzę mózgów i powstał projekt założenia LIGI.

Z początkiem maja 2020 roku zaczęliśmy rozpoznanie zapotrzebowania, co zajęło nam kilka dni. Po zebraniu odpowiedniego materiału i informacji, jednoznacznie podjęliśmy decyzję, że tak – to jest to. Rozpoczęliśmy działania nad organizacją wszystkiego. Wymyśliliśmy nazwę Ligi, która brzmi Sim Racing Poland PC i przekształciliśmy serwer Discord kierowcy Krisa “Kriska” Kaczmarkiewicza i dostosowaliśmy do wymogów Ligi dzięki pracy wykonanej przez Toro, Abramsa i jedlin12. Założyliśmy grupę simracingową na Facebooku o tej samej nazwie, którą teraz prowadzi Kolo.

   Jako platformę otwarcia naszej działalności wybraliśmy od razu Project Cars 2. Dawało nam to i daje nadal miano jedynej czynnej ligi w Polsce, która prowadzi zorganizowane rozgrywki wyścigów na tej platformie.
Ogłoszenie otwarcia ligi spotkało się z dużym zainteresowaniem, co spowodowało że wcieliliśmy w nasze szeregi grupę Kolo z FB, która licznie nas zasiliła. My za to mieliśmy mnóstwo roboty z organizacją. Regulaminy, system kar, punktację, wybór serii i torów. Wszystko to przyprawiało nas o ból głowy, ale dziś z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu wszystkich daliśmy radę.

   W końcu nadszedł ten dzień, kiedy na tydzień przed planowanym rozpoczęciem mistrzostw ogłosiliśmy oficjalne zapisy do Ligi. Z ekscytacją obserwowaliśmy zapisy do sezonu. Zapisało się 23 kierowców. WOW! Pierwszy oficjalny wyścig został rozegrany 19.05.2020 roku i to był oficjalny start sezonów naszej Ligi, Sim Racing Poland PC. Dołączyło do nas sporo nowych kierowców, którzy rozwijali swe umiejętności razem z rozwojem naszej Ligi i Społeczności. Ich wytrwałość i zacięcie spowodowała, że ujawniła się duża grupa stałych kierowców, którzy są z nami do dziś. Nas to cieszy i motywuje do działania i pracą nad rozwojem. Widać to choćby przez rozszerzenie działalności i uruchomienie kolejnych serii na platformie Assetto Corsa. Serwer dedykowany pozwolił nam na otwarcie treningów o dowolnej porze dnia i nocy. Abrams jest jego pogromcą i stara się ustawić wszystko tak, aby nie było problemów. To też spowodowało napływ nowych graczy. Od strony hardwarowej sporą inicjatywę wykazuje Miro, który pokazuje wszystkim jak można upgrade’ować to i owo. Wyciska najmniejsze krople tam, gdzie tylko można i z czego tylko można, przedstawia statystyki itp. Trzeba przyznać, że głowę to ma nie od parady. Oldracer krząta się w Komisji Kar i jest w tym nieoceniony. Redaktorem naczelnym jest Toro, który redaguje wszystkie nasze pisma, aneksy itp. No i w końcu mamy też nasze upragnione transmisje z wyścigów, które z powodzeniem rozwija coraz mocniej syselek wespół z kolegami, których wciągnie do Budki Komentatorskiej. Swoją drogą ciekawe co tam rozdaje, że wszyscy tam tak lgną :). Te wspomniane wyżej tematy rozwoju i wiele innych czynników powoduje, że atmosfera w naszej Społeczności jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Naszym celem jest dostarczać każdemu kierowcy możliwości do trenowania swojego feelingu oraz czystej rywalizacji z innymi kierowcami. I co najważniejsze, zaangażować Was, aby nasza Społeczność wspólnie się rozwijała, bo tak naprawdę bez Was nie było by Nas. Niech nasz Discord i Serwery tętnią pełnią życia!

Dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa!